Pomáháme lidem!

Online poradna

Dotaz pro CPLE

06. 06. 2023

Dobrý den, měla jsem nějaké exekuce, pak jsem spadla do insolvence a splnila jsem oddlužení. Budou teď ty exekuce ještě pokračovat?
 
Erika

Dobrý den Eriko. Odpověď na tuto otázku je poměrně komplikovaná. Pokud Vám soud usnesením schválí splnění oddlužení, osvobodí Vás od dalšího splácení dluhů, které jste v rámci oddlužení plně neuhradila.  Neplatí to ovšem bez výjimek. Předně Vás nezbaví povinnosti uhradit dluhy které vznikly až po prohlášení Vašeho úpadku, dále musíte uhradit i peňěžitý trest či jinou majetkovu sankci, které Vám byly uloženy za spáchání úmyslného trestného činu v trestním řízení, nezanikají ani pohledávky zajištěných věřitelů, kteří nebyli v průběhu insolvenčního řízení uspokojováni ze zpeněžení zajištění. Pro podrobnější informace a pomoc s řešením Vašeho případu nás prosím neváhejte kontaktovat.

Odpovídá: František Macháně

Dotaz pro CPLE

15. 05. 2023

Začala na mě exekuce a exekutor mi hned volal že si přijde ke mě domů pro věci. Já ale normálně chodím práce a vydělávám, takže můžu splácet průběžně. Může si i tak exekutor přijít ke mně domů?

Michal

Dobrý den Michale. Pokud máte dostatečný příjem, měl by exekutor primárně řešit Vaši exekuci srážkami ze mzdy a přikázáním pohledávky (tím, že Vám z účtu strhne dlužnou částku i bez Vašeho vědomí a souhlasu). K prodeji movitých a nemovitých věci by měl přistoupit až pokud bude jasné, že srážky ze mzdy či přikázání pohledávky nebude k uspokojení Vašeho dluhu dostatečné. Pro podrobnější informace a pomoc s řešením Vašeho případu nás prosím neváhejte kontaktovat.

Odpovídá: František Macháně

Dotaz pro CPLE

03. 04. 2023

Dobrý den, udělala jsem kdysi velkou chybu a nadělala si dluhy. Musela jsem je splácet a dokonce mi na pozemky, které jsem zdědila po babičce, exekutor napsal zástavy. Nakonec jsem prošla oddlužením u insolvenčního správce. Můžu teď ty louky v klidu prodat?

Monika

Dobrý den Moniko, pokud máte splněné oddlužení u Vašeho insolvenčního správce, tedy bylo vydáno usnesení o splnění oddlužení měla byste nyní moct svůj majetek zcizovat podle Vašeho uvážení. Jenom pozor i přes ukončené insolvenční řízení Vám můžou řízení o převodu nemovitostí na katastru nemovitostí zamítnout z důvodu zápisů zástav a je dobré se s exekutory ještě předtím domluvit na jejich výmazu. Pro podrobnější informace a pomoc s řešením Vašeho případu nás prosím neváhejte kontaktovat.

Odpovídá: František Macháně

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám v nejbližších hodinách ozveme

Během oddlužení jsem měl možnost kdykoliv komunikovat s pracovníky CPLE a nakonec přišel ten osudný okamžik, kdy bylo moje oddlužení úspěšně ukončeno. CPLE mi umožnilo začít žít nový život, zbavený tíhy dluhů a finančního stresu. Byl jsem znovu svobodný a mohl jsem se soustředit na budování budoucnosti a letos jsem si poprvé po dlouhé době zajel k moři.
Dnes, když vzpomenu na tu cestu, kterou jsem absolvoval s CPLE, jsem jim vděčný za jejich profesionalitu a skutečnou snahu o řešení mé situace. Pokud se nacházíte ve stejné situaci jako jsem byl já, rozhodně vám doporučuji kontaktovat CPLE. Jsou to lidé, kteří vám pomohou najít cestu k novému začátku. Nechte je vás vést a uvěřte, že vytloukání dluhu dluhem může mít i šťastný konec, pokud to ovšem začnete aktivně řešit.